Kutsehaigestumised ja tööohutus

Kutsehaigestumised ja tööohutus

Sissejuhatus

Tööga seotud haigused on märkimisväärne probleem, mis mõjutab töötajate tervist ja töövõimet. Töökeskkonna ohutus ja ennetusmeetmed on elulise tähtsusega, et vähendada nende haiguste esinemist ning tagada tervislik töökeskkond. Selles artiklis uurime tööga seotud haiguste põhjuseid, nende tüüpe ja ennetusmeetmeid.

 

1. Tööga seotud haiguste olemus:

 • Määratlus: Tööga seotud haigused on terviseprobleemid, mis on otseselt või kaudselt seotud kutsetegevuse või töökeskkonnaga.
 • Pikaajalised tagajärjed: Need haigused võivad avalduda alles aastate pärast kokkupuudet ohtlike ainetega või töötingimustega.

 

2. Tööga seotud haiguste tüübid:

 • Hingamisteede haigused: Näiteks astma või kopsuvähk, mis võivad olla põhjustatud sissehingatavatest kahjulikest ainetest.
 • Nahahaigused: Korduv kokkupuude nahka ärritavate ainetega võib põhjustada dermatiiti või ekseemi.
 • Kuulmiskahjustused: Pikaajaline mürale või vibratsioonile ekspositsioon võib viia kuulmiskahjustusteni.

Loe lisaks: TÖÖTERVISHOIUARSTI TEATIS KUTSEHAIGUSE DIAGNOOSIMISE KOHTA

 

3. Põhjused ja riskitegurid:

 • Kahjulikud kemikaalid: Kokkupuude keemiliste ainete, näiteks raskemetallide või mürgiste gaasidega võib põhjustada mitmesuguseid terviseprobleeme.
 • Füüsikalised ohutegurid: Näiteks vibratsioon, müra, ioniseeriv kiirgus või kõrge temperatuur võivad mõjutada töötajate tervist.

Loe lisaks: KUTSEHAIGESTUMISE RAPORT

 

4. Ennetusmeetmed ja töökeskkonna ohutus:

 • Isikukaitsevahendid: Töötajatele tuleb pakkuda sobivaid isikukaitsevahendeid, nagu respiraatorid, kaitseriietus ja kõrvaklapid.
 • Tööohutusmeetmed: Tööandjad peaksid järgima ranget tööohutuspoliitikat ja tagama, et töötajad oleksid teadlikud võimalikest ohtudest.
 1. Testid ja tervisekontrollid:
 • Regulaarne ülevaade: Töökeskkonna testid ja mõõtmised aitavad tuvastada potentsiaalseid ohtusid ning võimaldavad võtta ennetavaid meetmeid.
 • Tervisekontrollid: Regulaarsed tervisekontrollid võimaldavad varakult avastada tööga seotud haigusi ja tagada õigeaegne ravi.

 

Töötervishoiu ja ohutuse koolituse tähtsus

Töötervishoiu ja tööohutuse koolituses on käsitlus käesolevast kui ka teistest olulistest teemadest. Koolitus on otsustava tähtsusega nii töötajatele kui ka ettevõttele. Koolitus varustab töötajaid vajalike teadmiste ja oskustega ohutute tööpraktikate osas. Töötajate koolitamine vähendab õnnetuste riski ja ka suurendab nende teadlikkust võimalikest ohtudest. 

Veebis on kiireim ja mugavaim lahendus läbida töötervishoiu ja ohutuse koolitus! 

Koolituse leiad SIIT!

 

Kokkuvõte

Tööga seotud haigused on oluline teema, mis nõuab pidevat tähelepanu ja ennetusmeetmeid. Teadlikkus ohtudest, õige varustuse kasutamine ning töökeskkonna ohutuspoliitika järgimine on võtmetegurid, mis aitavad vähendada tööga seotud haiguste esinemist. Tervislik ja ohutu töökeskkond on kõigi jaoks oluline ning nõuab koostööd tööandjate, töötajate ja reguleerivate asutuste vahel. 

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS ➤TÖÖKESKKONNAVOLINIKU ja ➤TÖÖKESKKONNANÕUKOGU LIIKME esmane koolitus. Veebipõhine koolitus vastab 24 akadeemilise tunni õppekavale. Veebikeskkonnas on koolituse läbimise kiirus aga individuaalne.
Koolitus on saadaval 24/7 ehk telli ja läbi siis kui ise soovid.
Veebipõhine tööohutuskoolitus - Koolitusveeb.ee

Töötervishoiu ja tööohutuse (24 ak t) koolitus

Hind119 €
Loe edasi

Video töötervishoiu ja tööohutuse koolituse läbimise kohta:

5 LIHTSAT SAMMU TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSKOOLITUSE TUNNISTUSE SAAMISEKS

 • Registreeri kasutajaks
 • Vormista tellimus
 • Maksa ülekandega või läbi pangalingi
 • Läbi koolitus
 • Prindi tunnistus või saada e-mailile

See kõik saadaval 24/7

TAGATUD KVALITEET

Koolitusveeb OÜ poolt pakutava töötervishoiu ja -ohutusalase koolituse vastavus: 

 

Koolitusveeb OÜ veebipõhine koolitus on vastavuses Eesti Vabariigi seadusandlusega ning tunnustatud EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI poolt.

Tutvu ka meie tööohutuskoolituste kvaliteedi tagamise alustega SIIT.

KVALITEEDIGARANTII

Kui koolitus ei sobi, tagastame esmatellijale 100% koolituse maksumuse. Loe lisaks SIIT.

Soovid koolitust tellida?

Registreeri kasutajaks

Registreeri

Tekkis küsimus?

Võta meiega ühendust

KONTAKT
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Nõustun Kasutustingimused