Töökeskkonnaspetsialist – Tervise ja ohutuse edendaja

Töökeskkonnaspetsialist - Tervise ja ohutuse edendaja

Sissejuhatus

Töökeskkonna spetsialist on professionaal, kelle peamine eesmärk on tagada töötajate tervis ja heaolu töökohal. Artikkel uurib lähemalt töökeskkonna spetsialisti rolli, tema ülesandeid, vajadusi ja koolitamise tähtsust.

 

Töökeskkonna spetsialist: Kes see on?

Töökeskkonna spetsialist on mitmekülgne juht, kes soodustab tervislikku, motiveerivat ja turvalist töökeskkonda, kus iga töötaja saab täielikult ära kasutada oma potentsiaali. Tema tegevus on investeering töötajate heaolusse ja organisatsiooni jätkusuutlikkusse. Tema vastutusalasse kuulub mitmekülgne ülesannete komplekt, mis hõlmab füüsilise ohutuse, ergonoomika ja psühholoogilise heaolu valdkondi. Töökeskkonna spetsialist on eksperdina võtmerollis organisatsiooni toimimise ja töötajate heaolu tagamisel. 

 • Füüsilise ohutuse aspektis hindab spetsialist töökeskkonna riske, väljatöötades meetmeid, et vältida vigastusi ja tagada ohutu töökeskkond. 
 • Ergonoomika valdkonnas keskendub ta tööjaamade ja -vahendite kohandamisele, tagades tõhusa ja mugava töökorralduse. 
 • Psühholoogilise heaolu osas tegeleb spetsialist stressi, motivatsiooni ja meeskonnatööga, et toetada töötajate vaimset tervist.

 

Ülesanne: Tervisliku ja turvalise töökeskkonna loomine

Töökeskkonna spetsialisti peamine ülesanne on hinnata ja optimeerida töökeskkonda nii, et see vastaks töötajate tervislikele ja turvalistele vajadustele. See hõlmab füüsilise töökeskkonna ohutust, ergonoomiliste tingimuste loomist ning psühholoogiliste mõjutajaste identifitseerimist ja leevendamist.

 

Töökeskkonnaspetsialisti väljaõpe – Töökeskkonna spetsialisti koolitus

 • Töökeskkonna spetsialisti koolitus on oluline samm tervislike ja turvaliste töökeskkondade tagamisel. See hõlmab mitmekülgset valdkonda, mille käigus õpib spetsialist hindama töökeskkonna riske, välja töötama ennetavaid meetmeid ning kohandama töökeskkonda vastavalt töötajate individuaalsetele vajadustele. 
 • Töökeskkonna spetsialisti koolitus annab spetsialistile arusaama seadustest ja eeskirjadest, mis reguleerivad töökeskkonda, tagades, et nad suudavad kujundada töökoha vastavalt kehtivatele nõuetele.
 • Koolitus võimaldab spetsialistil mõista erinevaid riskifaktoreid, mis võivad mõjutada töötajate tervist ja ohutust. See hõlmab oskusi riskianalüüsi läbiviimisel, õnnetuste ennetamisel ja esmaabi osutamisel.
 • Lisaks spetsiifilistele teadmistele on koolitus suunatud ka probleemide lahendamisele ja uuendustele töökeskkonnas. See toetab spetsialisti võimet mõista dünaamilist töökeskkonda ning rakendada jätkusuutlikke muudatusi, tagades seeläbi pideva parandamise ja töörahulolu. 

 

Kokkuvõte

Töökeskkonna spetsialisti roll on oluline, kuna ta mõjutab otseselt töötajate heaolu ja tulemuslikkust. Optimeerides töökeskkonda vastavalt individuaalsetele vajadustele, saab spetsialist luua positiivse ja toetava atmosfääri, kus töötajad saavad täielikult ära kasutada oma potentsiaali. Tervislik ja turvaline töökeskkond on mitte ainult õigusaktide nõue, vaid ka ettevõtte pikaajalise edu võti.

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS ➤TÖÖKESKKONNAVOLINIKU ja ➤TÖÖKESKKONNANÕUKOGU LIIKME esmane koolitus. Veebipõhine koolitus vastab 24 akadeemilise tunni õppekavale. Veebikeskkonnas on koolituse läbimise kiirus aga individuaalne.
Koolitus on saadaval 24/7 ehk telli ja läbi siis kui ise soovid.
Veebipõhine tööohutuskoolitus - Koolitusveeb.ee

Töötervishoiu ja tööohutuse (24 ak t) koolitus

Hind119 €
Loe edasi

Video töötervishoiu ja tööohutuse koolituse läbimise kohta:

5 LIHTSAT SAMMU TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSKOOLITUSE TUNNISTUSE SAAMISEKS

 • Registreeri kasutajaks
 • Vormista tellimus
 • Maksa ülekandega või läbi pangalingi
 • Läbi koolitus
 • Prindi tunnistus või saada e-mailile

See kõik saadaval 24/7

TAGATUD KVALITEET

Koolitusveeb OÜ poolt pakutava töötervishoiu ja -ohutusalase koolituse vastavus: 

 

Koolitusveeb OÜ veebipõhine koolitus on vastavuses Eesti Vabariigi seadusandlusega ning tunnustatud EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI poolt.

Tutvu ka meie tööohutuskoolituste kvaliteedi tagamise alustega SIIT.

KVALITEEDIGARANTII

Kui koolitus ei sobi, tagastame esmatellijale 100% koolituse maksumuse. Loe lisaks SIIT.

Soovid koolitust tellida?

Registreeri kasutajaks

Registreeri

Tekkis küsimus?

Võta meiega ühendust

KONTAKT
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Nõustun Kasutustingimused