Töökeskkonnavoliniku koolitus: Oluline samm ohutu töökoha loomiseks

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS ➤TÖÖKESKKONNAVOLINIKU ja ➤TÖÖKESKKONNANÕUKOGU LIIKME esmane koolitus. Veebipõhine koolitus vastab 24 akadeemilise tunni õppekavale. Veebikeskkonnas on koolituse läbimise kiirus aga individuaalne.
Koolitus on saadaval 24/7 ehk telli ja läbi siis kui ise soovid.
Veebipõhine tööohutuskoolitus - Koolitusveeb.ee

Töötervishoiu ja tööohutuse (24 ak t) koolitus

Hind119 €
Loe edasi

Video töötervishoiu ja tööohutuse koolituse läbimise kohta:

5 LIHTSAT SAMMU TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSKOOLITUSE TUNNISTUSE SAAMISEKS

  • Registreeri kasutajaks
  • Vormista tellimus
  • Maksa ülekandega või läbi pangalingi
  • Läbi koolitus
  • Prindi tunnistus või saada e-mailile

See kõik saadaval 24/7

TAGATUD KVALITEET

Koolitusveeb OÜ poolt pakutava töötervishoiu ja -ohutusalase koolituse vastavus: 

 

Koolitusveeb OÜ veebipõhine koolitus on vastavuses Eesti Vabariigi seadusandlusega ning tunnustatud EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI poolt.

Tutvu ka meie tööohutuskoolituste kvaliteedi tagamise alustega SIIT.

KVALITEEDIGARANTII

Kui koolitus ei sobi, tagastame esmatellijale 100% koolituse maksumuse. Loe lisaks SIIT.

Soovid koolitust tellida?

Registreeri kasutajaks

Registreeri

Tekkis küsimus?

Võta meiega ühendust

KONTAKT

Töökeskkonnavoliniku koolitus: Oluline samm ohutu töökoha loomiseks

Sissejuhatus

Töökeskkonnavoliniku koolitus on äärmiselt tähtis teema, mida igas ettevõttes ei tohi alahinnata. Tööohutuse ja -tervishoiu nõuete täitmine on ülioluline, et tagada töötajate turvalisus ja heaolu. Töökeskkonnavolinikud mängivad võtmerolli töötajate ja tööandjate vahelise suhtluse tõhustamisel, aidates luua ohutut ja tervislikku töökeskkonda. Käesolevas artiklis käsitleme, mis on töökeskkonnavoliniku koolitus, miks see on vajalik, ja millised teemad seal käsitletakse.

 

Miks on töökeskkonnavoliniku koolitus oluline?

Töökeskkonnavoliniku koolitus on hädavajalik iga organisatsiooni jaoks, kus töötatakse meeskondades ja suurtes kollektiivides. Koolitus aitab töötajatel mõista oma kohustusi ja õigusi tööohutuse valdkonnas. See annab töötajatele teadmised, kuidas ohutult tööd teha ning kuidas tuvastada ja lahendada töökeskkonna probleeme. Töökeskkonnavolinikud, olles töötajate esindajad, saavad mängida aktiivset rolli töökeskkonna parendamises ja riskide maandamises. Samuti loob koolitus tugeva aluse, et edendada tööohutuse kultuuri ettevõttes.

Koolitus on kohustuslik kõigile töökeskkonnavolinikele ning see tuleb läbida hiljemalt kahe kuu jooksul alates ametisse nimetamisest. Koolituse eesmärk on tagada, et kõik volinikud omavad piisavaid teadmisi ja oskusi, et kaitsta töötajate heaolu.

 

Töökeskkonnavoliniku koolituse teemade ülevaade

Töökeskkonnavoliniku koolitus on olulise tähtsusega iga organisatsiooni tööohutuse ja -tervishoiu tagamiseks. Koolituse jooksul käsitletavad teemad jagunevad neljaks osaks, milles keskendutakse töötervishoiu süsteemile, ohuteguritele, tööõnnetustele ning dokumentatsioonile, et varustada osalejad vajalike teadmis- ja oskustega.

 

I OSA: Töötervishoiusüsteem ja väljaõpe

Koolituse esimene osa tutvustab osalejatele Eesti töötervishoiusüsteemi. Siin käsitletakse tööandjate ja töötajate kohustusi ning õigusi, samuti seadusandlikke nõudeid. Järgneb töötajate väljaõppe teema, mille käigus rõhutatakse, et piisav väljaõpe on oluline töötajate ohutunde ja teadlikkuse tõstmiseks.

Töökeskkonna riskianalüüsi ja sisekontrolli teema on samuti kriitilise tähtsusega, kuna see aitab tuvastada potentsiaalseid ohte ning tagada, et ettevõttes järgitakse kõiki ohutusnõudeid. 

 

II OSA: Töökeskkonna ohutegurid

Teises osas keskendutakse töökeskkonna erinevatele ohuteguritele. Koolitus hõlmab:

  1. Füüsikalisi ohutegureid: müra, vibratsioon ja muud füüsilised riskid.
  2. Keemilisi ohutegureid: ohtlikud kemikaalid ja nende mõju töötajatele.
  3. Bioloogilisi ohutegureid: bakterid, viirused ja muud bioloogilised riskid, millega töötajad võivad kokku puutuda.
  4. Füsioloogilisi ohutegureid: keha koormamine, vale kehahoiak ja muud füsioloogilised tegurid, mis võivad töötajate tervist kahjustada.
  5. Psühhosotsiaalseid ohutegureid: stress, töörahulolu ja muud psühhosotsiaalsed aspektid, mis võivad mõjutada töötajate heaolu.

 

III OSA: Tööõnnetused ja tervisekontroll

Koolituse kolmas osa keskendub tööõnnetustele ja kutsehaigestumistele. Osalejad saavad teada, kuidas neid ennetada ja mida teha, kui õnnetus siiski juhtub. Esmaabi andmise ja tervisekontrolli teemad on samuti olulised, et tagada töötajate heaolu ning reageerimisvõime õnnetuste korral.

 

IV OSA: Dokumentatsioon ja juhendamine

Viimane osa käsitleb ettevõtte siseseid protseduure ja dokumentatsiooni. Siin tutvustatakse meelespead töötervishoiu- ja tööohutusalasest tegevusest, uue töötaja juhendamise kava ning väljaõppe registreerimise kaarte. Oluliste dokumentide seas on tööandja ja arsti teatise vormid tööõnnetuste ja kutsehaiguste kohta, samuti tööõnnetuste raportid ja kutsehaigestumise raportid.

Iga osa lõpeb testiga, et tagada osalejate teadlikkus ning oskused vajalike dokumentide koostamisel.

 

Töökeskkonnavoliniku koolitus on põhjalik programm, mis varustab osalejad teadmiste ja oskustega, et tõhusalt hallata töökeskkonna ohutust ja tervist. Koolituse erinevad osad aitavad mõista töötervishoiusüsteemi, tuvastada ohutegureid, ennetada tööõnnetusi ning hallata ettevõtte siseseid protseduure. Tõhus koolitus mitte ainult ei paranda töötajate turvalisust, vaid loob ka aluse ohutu ja tervisliku töökeskkonna kujundamisele.

 

Veebipõhine töökeskkonnavoliniku koolitus Koolitusveeb.ee lehel

Koolitusveeb.ee pakub kvaliteetset veebipõhist töökeskkonnavoliniku koolitust, mis on kohandatud vastama Eesti tööohutuse ja -tervishoiu seadusandlikele nõuetele. Koolitusprogrammi eesmärk on varustada osalejad vajalike teadmis- ja oskustega, et nad saaksid efektiivselt täita töökeskkonnavoliniku rolli oma organisatsioonis.

Koolitus on täielikult veebipõhine ja hõlpsasti ligipääsetav igal ajal ja igas kohas.

Koolitus lõpeb eksamiga, kus osalejad peavad saavutama vähemalt 75% õigete vastustega, et saada tunnistus, mis kinnitab nende valmidust töötada töökeskkonnavolinikuna. Meie eesmärk on mitte ainult vastata seadusandlikele nõuetele, vaid ka edendada ohutu ja tervisliku töökeskkonna loomist, kus töötajad tunnevad end kaitstuna ja toetatuna.

Liitu veebipõhise töökeskkonnavoliniku koolitusega SIIN!

 

Kokkuvõte

Töökeskkonnavoliniku koolitus on hädavajalik iga ettevõtte tööohutuse ja -tervishoiu süsteemi tõhusaks toimimiseks. Koolitus mitte ainult ei aita töötajatel mõista oma kohustusi, vaid ka arendab nende oskusi, et tuvastada ja vähendada töökohas esinevaid riske. Tänu veebipõhisele koolitusele saavad osalejad õppida oma tempos ja hõlpsasti ligipääsetavas keskkonnas.

Tööohutuse tagamine on ühiselt jagatud vastutus, kus iga töötaja roll on oluline. Investeerides töökeskkonnavoliniku koolitusse, investeerivad ettevõtted tulevikku, tagades ohutu ja produktiivse töökeskkonna kõigile töötajatele. Tõhus töökeskkonnavoliniku koolitus loob tugeva aluse mitte ainult töötajate ohutusele, vaid ka ettevõtte mainele ja pikaajalisele edule.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Nõustun Kasutustingimused