Köha etikett

Köha etikett

Sissejuhatus

Õige köha etiketi järgimine on viisakuse ja ühiskondliku vastutuse väljendus, eriti olukorras, kus nakkushaigused võivad kergesti levida. Köha etiketi õpetus on mitte ainult individuaalne ennetusmeede, vaid ka viis näidata hoolivust ja austust teiste vastu. Selles artiklis uurime köhaetiketi õigeid tehnikaid ning miks on see nii oluline meie igapäevaelus.

 

Hügieeni tähtsus

Nakkuse leviku takistamine: Köha etiketi järgimine on oluline viis ennetada nakkushaiguste levikut. Õhu kaudu levivad haigused, nagu gripp või viirus, võivad edasi kanduda piisknakkuse teel. Õiged hügieeninõuded aitavad minimeerida nakkusohtu.

 • Hoolivus teiste vastu: Õige hügieen on väljendus hoolivusest ja austusest teiste inimeste tervise suhtes. Igaüks soovib vältida haigestumist.
 • Ühiskondlik norm: Õige köhaetiketi järgimine on ka ühiskondlik norm, eriti avalikes kohtades, ühistranspordis ja meditsiiniasutustes. See aitab luua tervislikku ja ohutut keskkonda kõigile.

 

Hügieeniõpetus – Köha etikett

 1. Kasutage küünarvarre sisekülge: Kui tunnete köha tulemas, pöörake oma nägu küünarvarre sisekülje poole. See aitab piirata piiskade levikut.
 2. Kasutage taskurätti: Kui teil on taskurätt käepärast, kasutage seda köhides, aevastades või nuusates. Visake kasutatud taskurätt kohe prügikasti ja peske käed.
 3. Hoiduge kokkupuudet kätega: Vältige käte kasutamist suu või nina kattes või puutudes. Käte kaudu võivad nakkused kiiresti levida.
 4. Kohese kätepesu olulisus: Pärast köhimist või aevastamist peske käsi põhjalikult seebi ja veega vähemalt 20 sekundit. Kui see pole võimalik, kasutage desinfitseerivat kätegeeli.

Loe lisaks: KÄTE PESEMINE ILU- JA ISIKUTEENUSTE OSUTAJATELE

 

Kokkuvõte

Õige köha etiketi järgimine on lihtne, kuid võimas viis aidata vähendada nakkushaiguste levikut ja näidata hoolivust teiste vastu. See on ühiskondlik norm, mida peaksime kõik igapäevaelus järgima, eriti olukordades, kus oleme teiste inimeste lähedal. Köha etiketi õpetus, olles teadlik küünarvarre sisekülje kasutamisest ja kätepesu tähtsusest, aitab meil luua tervislikuma ja ohutuma keskkonna enda ja teiste jaoks. Hooligem üksteise tervise eest, järgides lihtsaid, kuid olulisi köha etiketi juhiseid!

HÜGIEENIKOOLITUS LU- JA ISIKUTEENUSE OSUTAJATELE

ILUTEENUSTE OSUTAJATELE MÕELDUD HÜGIEENIKOOLITUSKoolitus tutvustab üldiseid hügieenireegleid ning kehtivaid õigusakte, mis puudutavad hügieeni ilu- ja isikuteenuste osutamist. Koolituse eesmärgiks on oskus kujundada oma töökoht enda ja kliendi jaoks ohutuks.
Saadaval EESTI, VENE keeles.
Koolitus on saadaval 24/7 ehk telli ja läbi siis kui ise soovid.
Veebipõhine iluteenindajate hügieenikoolitus

Ilu- ja isikuteenuse osutaja hügieenikoolitus

Hind49 €
Loe edasi

Video iluteenuste osutaja hügieenikoolituse läbimise kohta:

5 LIHTSAT SAMMU TUNNISTUSE SAAMISEKS

 • Registreeri kasutajaks
 • Vormista tellimus
 • Maksa ülekandega või läbi pangalingi
 • Läbi koolitus
 • Prindi tunnistus või saada e-mailile

See kõik saadaval 24/7

TAGATUD KVALITEET

 • TUNNUSTATUD EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI POOLT
 • ESIMENE, VANIM NING SUURIM VEEBIPÕHISE HÜGIEENIKOOLITUSE PAKKUJA EESTIS
 • ESMATELLIJALE 100% RAHA TAGASI GARANTII!

Soovid koolitust tellida?

Registreeri kasutajaks

Registreeri

Tekkis küsimus?

Võta meiega ühendust

KONTAKT
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Nõustun Kasutustingimused