Töökeskkonnaspetsialisti pädevus ja vastutusalad

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS ➤TÖÖKESKKONNAVOLINIKU ja ➤TÖÖKESKKONNANÕUKOGU LIIKME esmane koolitus. Veebipõhine koolitus vastab 24 akadeemilise tunni õppekavale. Veebikeskkonnas on koolituse läbimise kiirus aga individuaalne.
Koolitus on saadaval 24/7 ehk telli ja läbi siis kui ise soovid.
Veebipõhine tööohutuskoolitus - Koolitusveeb.ee

Töötervishoiu ja tööohutuse (24 ak t) koolitus

Hind119 €
Loe edasi

Video töötervishoiu ja tööohutuse koolituse läbimise kohta:

5 LIHTSAT SAMMU TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSKOOLITUSE TUNNISTUSE SAAMISEKS

 • Registreeri kasutajaks
 • Vormista tellimus
 • Maksa ülekandega või läbi pangalingi
 • Läbi koolitus
 • Prindi tunnistus või saada e-mailile

See kõik saadaval 24/7

TAGATUD KVALITEET

Koolitusveeb OÜ poolt pakutava töötervishoiu ja -ohutusalase koolituse vastavus: 

 

Koolitusveeb OÜ veebipõhine koolitus on vastavuses Eesti Vabariigi seadusandlusega ning tunnustatud EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI poolt.

Tutvu ka meie tööohutuskoolituste kvaliteedi tagamise alustega SIIT.

KVALITEEDIGARANTII

Kui koolitus ei sobi, tagastame esmatellijale 100% koolituse maksumuse. Loe lisaks SIIT.

Soovid koolitust tellida?

Registreeri kasutajaks

Registreeri

Tekkis küsimus?

Võta meiega ühendust

KONTAKT

Töökeskkonnaspetsialisti pädevus ja vastutusalad

Sissejuhatus

Töökeskkonnaspetsialist, kui tööohutuse ja töötervishoiu spetsialist, on ametialane ekspert, kelle ülesandeks on tagada töökeskkonna ohutus ja tervislikkus. Nende tööülesannete roll on mitmekülgne, hõlmates nii ennetustööd kui ka reageerimist erinevatele olukordadele. Töökeskkonnaspetsialist on oma ala spetsialist, kelle pädevus on olulise tähtsusega organisatsioonidele ja ettevõtetele, et hoolitseda töötajate heaolu eest.

 

Loe veel: TÖÖKESKKONNA KOOLITUS

 

Kes on töökeskkonnaspetsialist?

Igas ettevõttes, olenemata selle suurusest, peab olema määratud töökeskkonnaspetsialist. Peamised tööülesanded on riskianalüüside läbiviimine, seadusandluse jälgimine ning töötajate arvu põhjal, töökeskkonnavoliniku ametisse määramine. 

 • Tööandja võib täita ise töökeskkonnaspetsialisti rolli või kasutada ettevõtteväliselt teenuseosutajat. Tööandja otsustada on töökeskkonnaspetsialisti tööülesannete täitja ning kui palju vajab ettevõte neid spetsialiste ohutu töökeskkonna tagamiseks.
 • Töökeskkonnaspetsialist on professionaal, kes on teadmistelt spetsialiseerunud töökeskkonna ohutuse ja tervishoiu valdkonnas. Oluline on omada laialdasi teadmisi seadustest, määrustest ja standarditest, mis reguleerivad töökeskkonna tingimusi ning olla kursis uusimate arengutega tööohutuse valdkonnas.

Kohustuslik on läbida näiteks töökeskkonnaspetsialisti koolitus või töötervishoiu ja tööohutuse koolitus.

 

Töökeskkonnaspetsialisti pädevus

Töökeskkonnaspetsialistidel on mitmesuguseid kompetentse, mis võimaldavad täita oma olulist rolli organisatsiooni ohutuse tagamisel. 

 • Üks olulisemaid on võime hinnata töökeskkonna riske ja välja töötada meetmeid nende vähendamiseks. Peavad suutma mõista ettevõtte eripära ja tööprotsesse, et rakendada kohandatud lahendusi, mis tagavad tõhusa ohutusstrateegia.
 • Töökeskkonnaspetsialistid vastutavad sageli koolituste korraldamise eest, mis aitavad töötajatel mõista ohutuse tähtsust ja õpetavad vajalikke teadmisi ning oskusi, et vähendada õnnetuste ja vigastuste riski. 
 • Kommunikatsioonioskused on võtmetähtsusega, kuna peavad suhtlema kõigi tasandite töötajatega, selgitades ohutusreegleid ja -protseduure.
 • Peavad olema kursis uusimate tehnoloogiliste edusammudega, mis võivad parandada töökeskkonna ohutust. See hõlmab erinevaid järelevalve- ja jälgimissüsteeme, samuti uuenduslikke isikukaitsevahendeid. Tehnoloogilise arenguga kaasas käimine võimaldab kohandada ohutuslahendusi, mis vastavad tänapäeva dünaamilisele töökeskkonnale.

 

Töökeskkonnaspetsialisti vastutusalad

Töökeskkonnaspetsialistide peamine vastutus on tagada, et töökeskkond vastaks kõikidele kehtivatele ohutusnõuetele ja standarditele. Viivad läbi põhjalikke riskianalüüse, hindavad tööprotsesse ning teostavad regulaarseid kontrolle, et tuvastada võimalikke ohte ja puudujääke.

Kriisiolukordades on töökeskkonnaspetsialistidel oluline roll, kuna peavad reageerima kiiresti ja tõhusalt, et minimeerida võimalikke kahjusid ja tagada, et töötajate ohutuse. Töötavad tihti koos erinevate osakondadega, sealhulgas juhtkonna, personaliosakonna ja tootmisüksustega, et luua koos tõhus tööohutuskultuur.

Töökeskkonnaspetsialistide vastutus hõlmab sageli ka dokumentatsiooni pidamist ja aruandlust, et tagada nõuetele vastavus ja tõhusa ohutusjuhtimissüsteemi säilitamine. Peavad suutma analüüsida andmeid ja esitama soovitusi paranduste tegemiseks, pidades silmas pikaajalist töökeskkonna parandamist.

 

Loe veel: TÖÖKESKKONNASPETSIALISTI PÄDEVUS JA VASTUTUSALAD

 

Kokkuvõte

Töökeskkonnaspetsialist on lüli igas organisatsioonis tagades, et töötajad saaksid töötada ohutus ja tervislikus keskkonnas. Nende mitmekesised kompetentsid, alates riskianalüüsist kuni kriisireageerimiseni, muudavad hädavajalikuks osaks tõhusast ohutusjuhtimissüsteemist. Töökeskkonnaspetsialistide teadlikkus uusimatest tehnoloogilistest suundadest aitab pakkuda innovaatilisi lahendusi, mis vastavad tänapäeva muutuvatele töötingimustele. Nende pidev pühendumus töötajate heaolule ja ohutusele muudab nad asendamatuks osaks igas organisatsioonis, kus hinnatakse kvaliteetset ja vastutustundlikku töökeskkonda.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Nõustun Kasutustingimused