Iluteenindajate ja isikuteenuste osutajate hügieeninõuded. Miks on see oluline?

Iluteenindajate ja isikuteenuste osutajate hügieeninõuded. Miks on see oluline?

Sissejuhatus

Iluteeninduse valdkond on täis mitmekesisust ja erinevaid teenuseid, alates näohooldustest kuni juukselõikuste ning maniküüri-pediküürini. Ent sellise mitmekesisuse keskel on üks oluline ühine joon – hügieeninõuete täitmine. Hügieeni järgimine on kohustuslik ja hädavajalik, tagamaks klientide turvalisus ja teenuste kvaliteet. Selles artiklis vaatleme põhjalikumalt hügieeninõudeid iluteeninduse valdkonnas ning miks on need vajalikud.

 

Olulisemad hügieeninõuded

 • Käte hügieen: Enne igat teenuse osutamist tuleb käsi põhjalikult pesta ja desinfitseerida.
 • Töövahendite puhtus: Kõik kasutatavad töövahendid, alates kääridest kuni pintsliteni, peavad olema korralikult puhastatud ja desinfitseeritud.
 • Isikukaitsevahendid: Iluteenindajad peaksid kandma vastavaid isikukaitsevahendeid, nagu kindad ja maskid, kui see on vajalik teenuse olemuse järgi.
 • Desinfitseerimine ja puhastamine: Kõik tööpinnad tuleb regulaarselt desinfitseerida, et tagada puhtus ja ennetada nakkusohtu.

Loe lisaks: Hügieenikoolitus iluteenindajatele ja isikuteenuste pakkujatele

 

Miks on hügieeninõuded hädavajalikud?

Iluteeninduse valdkonnas tegutsevad spetsialistid puutuvad kokku klientide naha, juuste ja küüntega, mis muudab hügieeni eriti oluliseks. Siin on mõned peamised põhjused, miks hügieeninõuete järgimine on hädavajalik:

 1. Kliendi turvalisus: Hügieeninõuete täitmine on otseselt seotud klientide turvalisusega. Puudulik hügieen võib kaasa tuua nahaärritused, infektsioonid ja muud terviseriskid.
 2. Maine ja usaldusväärsus: Kliendid otsivad teenusepakkujaid, kellel on kõrge maine ja usaldusväärsus. Hügieenistandardite järgimine näitab professionaalsust ning suurendab teenusepakkuja mainet.
 3. Seadusandlik nõue: Paljudes riikides, sealhulgas Eestis, on kehtestatud rangeid hügieeninõudeid iluteeninduse valdkonnas. Nende nõuete mittejärgimine võib kaasa tuua trahve ja isegi teenuse osutamise keelamise.
 4. Infektsioonide ennetamine: Iluteenindajad puutuvad sageli kokku erinevate nahainfektsioonide või haigustega. Hügieeninõuete täitmine aitab ennetada nakkuste levikut, kaitstes mõlemat osapoolt.

 

Kokkuvõte

Hügieeninõuete täitmine iluteeninduse valdkonnas on eetiline kohustus ja hädavajalik klientide turvalisuse, teenusepakkujate maine ja õiguslike nõuete täitmiseks. Selleks on iluteenindajatele ja isikuteenuste osutajatele suunatud hügieenikoolitust kohustuslik läbida. Põhjalik kätehügieen, töövahendite puhtus ning isikukaitsevahendite kasutamine on vaid mõned olulised aspektid, millele tuleb tähelepanu pöörata. Ainult järgides neid nõuetekohaselt standardeid saame tagada kvaliteetseid ja turvalisi iluteenuseid.

Loe lisaks: NÕUDED ILUSALONGIDELE: PÕHIREEGLID JA ASPEKTID

HÜGIEENIKOOLITUS LU- JA ISIKUTEENUSE OSUTAJATELE

ILUTEENUSTE OSUTAJATELE MÕELDUD HÜGIEENIKOOLITUSKoolitus tutvustab üldiseid hügieenireegleid ning kehtivaid õigusakte, mis puudutavad hügieeni ilu- ja isikuteenuste osutamist. Koolituse eesmärgiks on oskus kujundada oma töökoht enda ja kliendi jaoks ohutuks.
Saadaval EESTI, VENE keeles.
Koolitus on saadaval 24/7 ehk telli ja läbi siis kui ise soovid.
Veebipõhine iluteenindajate hügieenikoolitus

Ilu- ja isikuteenuse osutaja hügieenikoolitus

Hind49 €
Loe edasi

Video iluteenuste osutaja hügieenikoolituse läbimise kohta:

5 LIHTSAT SAMMU TUNNISTUSE SAAMISEKS

 • Registreeri kasutajaks
 • Vormista tellimus
 • Maksa ülekandega või läbi pangalingi
 • Läbi koolitus
 • Prindi tunnistus või saada e-mailile

See kõik saadaval 24/7

TAGATUD KVALITEET

 • TUNNUSTATUD EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI POOLT
 • ESIMENE, VANIM NING SUURIM VEEBIPÕHISE HÜGIEENIKOOLITUSE PAKKUJA EESTIS
 • ESMATELLIJALE 100% RAHA TAGASI GARANTII!

Soovid koolitust tellida?

Registreeri kasutajaks

Registreeri

Tekkis küsimus?

Võta meiega ühendust

KONTAKT
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Nõustun Kasutustingimused