Töökeskkonnavoliniku väljaõpe- kellele ja milleks?

Kellele ja milleks on vajalik töökeskkonnavoliniku koolitus?

Töökeskkonnavoliniku koolitus vajalik eelkõige töökeskkonnavolinikele, kes on töötajate esindajad töökeskkonna küsimustes ettevõtetes ja organisatsioonides.

Töökeskkonnavolinike koolitusTöökeskkonnavolinikud on olulised lülid tööandja ja töötajate vahelise suhtluse ja koostöö tagamisel töökeskkonna ohutuse ja tervise valdkonnas.

Töökeskkonnavoliniku koolitus annab neile vajalikud teadmised ja oskused, et mõista töökeskkonna riske, seadusandlust ning töökeskkonna parandamise meetmeid. Koolitus aitab neil täita oma rolli töökeskkonnaalase teabe vahendajana töötajate ja tööandja vahel ning osaleda aktiivselt töökeskkonna riskide hindamisel ja ennetamisel.

Tööandja saab koolitusest kasu, sest see aitab tagada tõhusa koostöö töötajate ja töökeskkonnavolinike vahel. Töökeskkonnavolinikud suudavad tuvastada töökeskkonna probleeme ja teha ettepanekuid nende lahendamiseks, mis aitab parandada töökeskkonna ohutust ja tervist. Lisaks aitab töökeskkonnavoliniku koolitus suurendada töötajate teadlikkust töökeskkonna riskidest ning nende õigustest ja kohustustest selles valdkonnas.

Töötajad saavad koolitusest kasu, sest töökeskkonnavolinikud on nende esindajad töökeskkonna küsimustes. Töökeskkonnavolinikud aitavad töötajatel väljendada oma muresid ja probleeme seoses töökeskkonnaga ning tagavad, et nende häält kuuldakse ja arvestatakse.

Töökeskkonnavolinikud aitavad ka töötajatel mõista oma õigusi ja kohustusi töökeskkonna ohutuse ja tervise valdkonnas ning annavad neile vajalikku teavet ja nõu.

Kokkuvõttes on töökeskkonnavoliniku koolitus oluline tööandjatele ja töötajatele, sest see aitab tagada tõhusa koostöö ja suhtluse töökeskkonna küsimustes ning parandada töökeskkonna ohutust ja tervist.

KUI TIHTI PEAB TÖÖKESKKONNAVOLINIK LÄBIMA TÖÖKESKKONNAVOLINIKU TÖÖTERVISHOIU JA TÖÖOHUTUSE KOOLITUSE?

Töökeskkonnaspetsialisti koolitus- millal peab läbima?Eestis peab töökeskkonnavolinik läbima vastavasisulise töötervishoiu ja tööohutuse koolituse 2 kuu jooksul, alates töökeskkonnavoliniku ametisse määramisest.

Täienduskoolituse läbimise vajadus sõltub töökeskkonna spetsiifikast, seadusandlusest ja ettevõtte poliitikast. Ennekõike aga järgnevatel juhtudel:

  • töökeskkonnas on uued ohutegurid või terviseriskid
  • kui töötervishoidu ja tööohutust reguleerivates õigusaktides on toimunud olulisi muudatusi
  • kui töökeskkonnaspetsialist, töökeskkonnavolinik, töökeskkonnanõukogu liige, tööandja või Tööinspektsioon peab seda vajalikuks.

 

Loe ka lisaks: Kellele ja milleks töökeskkonnaspetsialisti koolitus?

TELLI TÖÖKESKKONNAVOLINIKU ESMANE KOOLITUS SIIT

E-koolitusena saab vajalikud teadmised kiiresti ja lihtsasti. Telli ja läbi koolitus siis kui ise soovid.
Veebipõhine tööohutuskoolitus - Koolitusveeb.ee

Töötervishoiu ja tööohutuse (24 ak t) koolitus

Hind119 €
Loe edasi

TELLI TÖÖKESKKONNAVOLINIKU TÄIENDKOOLITUS SIIT

E-koolitusena saab vajalikud teadmised kiiresti ja lihtsasti. Telli ja läbi koolitus siis kui ise soovid.
Veebipõhine töökeskkonnaspetsialisti täienduskoolitus- Koolitusveeb

Töötervishoiu ja tööohutuse täiendkoolitus

Hind89 €
Loe edasi

4 LIHTSAT SAMMU KOOLITUSE LÄBIMISEKS

REGISTREERI KASUTAJAKS

VORMISTA TELLIMUS

MAKSA ÜLEKANDEGA VÕI LÄBI PANGALINGI

LÄBI KOOLITUS JA SAAD NIMELISE TUNNISTUSE

Tekkis küsimus?

Meie koolitused on garantiiga!

Töökeskkonnaspetsialisti koolitus

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Nõustun Kasutustingimused