Töötervishoiu ja tööohutuse koolitus -töökeskkonnavoliniku koolitus

Töötervishoiu ja tööohutuse koolitus - töökeskkonnavoliniku koolitus

Sissejuhatus

Pidevalt muutuvas töökeskkonnas peab iga organisatsioon olema kursis kehtivate nõuete, reeglite ja seadustega, et tagada töötajate tervis ja heaolu. Just seetõttu on töökeskkonnavoliniku koolitus muutumas üha olulisemaks osaks vastutustundlikust personalipoliitikast. Õiged teadmised, oskused ja regulaarne nõuete täiendamine annavad võimaluse kasvatada ettevõtte mainet, parandada töökultuuri ning hoida töötajaid motiveerituna ja kaitstuna.

 

Loe veel: TÖÖOHUTUSE KOOLITUS – VÕTI TURVALISE TÖÖKESKKONNA LOOMISEL

 

Mis on töötervishoid ja tööohutus?

Töötervishoid ja tööohutus on meetmete kogum, mis tagab töötajate kaitse võimalike ohtude eest, mis võivad tekkida töökeskkonnas. Need meetmed võivad hõlmata nii tehnilisi lahendusi (masinate ohutus, ergonoomika, kaitsevahendid) kui ka organisatoorseid ja juhtimispõhimõtteid (turvareeglid, juhendamine, järelevalve). Kõige olulisem on luua kultuur, kus iga inimene tunneb end turvaliselt, väärtustatuna ja on teadlik oma õigustest ning kohustustest.

Töötervishoiu ja tööohutuse olulisus

  1. Ennetab tööõnnetusi: Õnnetused ei juhtu juhuslikult – enamasti on taustal puudulik ohutuskorraldus, teadmatus või hooletus. Töökeskkonnavoliniku koolitus aitab mõista ja hinnata potentsiaalseid riske, ennetades võimalikke õnnetusi.
  2. Tagab töötajate rahulolu: Tervem ja turvalisem töökeskkond suurendab töötajate pühendumust, vähendab stressi ja muudab meeskonnatöö sujuvamaks.

 

Töökeskkonnavoliniku roll tööohutuse tagamisel

Kes on töökeskkonnavolinik?

Töökeskkonnavolinik on töötajate esindaja, kelle ülesanne on teha koostööd tööandjaga, et luua ja hoida turvalist töökeskkonda. Ta on inimene, kelle poole töötajad saavad pöörduda töötingimusi puudutavate muredega ja kes esindab töötajate huve otsuste tegemisel.

Miks läbida töökeskkonnavoliniku koolitus?

  • Spetsialiseeritud teadmised: Töökeskkonnavoliniku koolitus annab põhjaliku ülevaate tööohutuse ja -tervishoiu seadusandlusest, võimaldades mõista nii valdkonna regulatsioone kui ka praktikaid.
  • Riskianalüüsi oskused: Koolituse käigus õpitakse, kuidas läbi viia riskianalüüse, hinnata ohtusid ja töötada välja tõhusaid ennetusmeetmeid.
  • Praktilised lahendused: Käsitletakse tüüpilisi töökeskkonna probleeme, nagu ergonoomika, kemikaalidega töötamine, terviseohud ja töövahendite ohutu kasutamine.
  • Motiveeriv töökultuur: Koolitatud töökeskkonnavolinik suudab luua turvalist, koostööd soodustavat ja avatud suhtlusega töökeskkonda, mis on aluseks positiivsele meeskonnavaimule.

 

Töökeskkonnavoliniku peamised ülesanded

  1. Töötajate nõustamine: Ta selgitab töötajatele kehtivaid ohutusreegleid, annab nõu ja juhendab, kuidas vältida tööõnnetusi ning terviseriske.
  2. Töökeskkonna järelevalve: Töökeskkonnavolinik jälgib pidevalt töökeskkonna vastavust õigusaktidele ning juhib tähelepanu potentsiaalsetele puudustele.
  3. Ettepanekute tegemine: Volinik edastab juhtkonnale töötervishoiuga seotud ettepanekuid – olgu selleks uute isikukaitsevahendite soetamine, töökohtade ergonoomika parandamine või tööprotsesside ümberkorraldamine.
  4. Vajalik dokumentatsioon: Lisaks igapäevasele ohutusalasele tööle tuleb töökeskkonnavolinikul tegeleda ka dokumentatsiooni korrashoiuga (nt õnnetuste raporteerimine, riskianalüüside uuendamine).

 

Töökeskkonnavoliniku koolituse sisu 

  1. Seadusandluse ülevaade
    • Töötervishoiu ja tööohutuse seadus
    • Töökeskkonna riskianalüüs
    • Isikukaitsevahendite nõuded
    • Muud tööd reguleerivad õigusaktid ja standardid
  2. Riskide tuvastamine ja juhtimine
    • Riskianalüüsi põhimõtted
    • Ohtude kaardistamine töökeskkonnas
    • Vajalike meetmete planeerimine ja rakendamine
  3. Ohutuskultuuri loomine
    • Töötajate teadlikkuse tõstmine
    • Koolitused, teavitusmaterjalid ja juhendid
    • Kollektiivsed turvameetmed
  4. Ergonoomika ja tervise edendamine
    • Ergonoomilised töövõtted
    • Liikumine, pausid ja füüsiline tervis tööl
    • Psühhosotsiaalne töökeskkond (stress, kiusamine, läbipõlemine)
  5. Esmaabi põhitõed
    • Kuidas tegutseda õnnetuse korral
    • Vajalik varustus ja ohutu tegutsemise põhimõtted

 

Kellele on töökeskkonnavoliniku koolitus mõeldud?

Töökeskkonnavoliniku koolitus on suunatud eelkõige neile, kes juba töötavad töökeskkonnaga seotud ametikohtadel või on valitud töötajate esindajaks ettevõttes. Samas võib koolitusest kasu olla ka personalijuhtidele, keskastmejuhtidele, kvaliteedijuhtidele või kõigile, kes soovivad süvendatud teadmisi töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnas. Oluline on, et ettevõte looks volinikule võimalused omandatud teadmiste rakendamiseks ja toetaks tööohutuse alast tegevust ka organisatsioonilisel tasandil.

 

Kuidas mõjutab töökeskkonnavoliniku koolitus ettevõtte edukust?

  • Kõrgem produktiivsus: Turvalises keskkonnas töötavad inimesed efektiivsemalt ja tunnevad vähem stressi. See omakorda tõstab tootlikkust ja vähendab tööseisakuid.
  • Parem töökultuur: Töötajate osalemine tööohutusalastes otsustes suurendab meeskonnavaimu ning soodustab avatust ja koostööd.
  • Positiivne maine: Ettevõte, kes panustab töötajate heaolusse, paistab silma heade töötingimuste poolest. See aitab värvata andekaid spetsialiste ja säilitada juba olemasolevaid töötajaid.
  • Majanduslik kokkuhoid: Võimalike tööõnnetuste ja trahvide ennetamine tähendab otsest kulude kokkuhoidu. Investeering töökeskkonnavoliniku koolitusse tasub end kiiresti ära.
  • Vastavus õigusaktidele: Korrektselt koolitatud töökeskkonnavolinik tagab, et ettevõte järgib kõiki tööohutuse- ja töötervishoiualaseid seaduseid, vältides nii võimalikke sanktsioone.

 

Kokkuvõte

Töökeskkonnavoliniku koolitus on ettevõtte edu ja pikaajalise jätkusuutlikkuse üks võtmetegureid. Asjatundlikult koolitatud töökeskkonnavolinik aitab ennetada tööõnnetusi, hoiab kontrolli all riske ning tagab, et töökeskkond vastab kehtivatele seadusandlikele nõuetele. Veelgi olulisem on aga positiivne mõju töötajate heaolule, mis väljendub suuremas rahulolus, paremas koostöös ning tõhusamas töökultuuris.

Töötervishoiu ja tööohutuse aluseks on pidev areng, teadlikkus ja valmisolek muutusteks. Igale organisatsioonile, olgu see suur või väike, on kasulik panustada turvalise töökeskkonna loomisse. 

 

Loe veel: TÖÖTERVISHOIU JA TÖÖOHUTUSE KOOLITUS VEEBIKOOLITUSENA SIIT!

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS ➤TÖÖKESKKONNAVOLINIKU ja ➤TÖÖKESKKONNANÕUKOGU LIIKME esmane koolitus. Veebipõhine koolitus vastab 24 akadeemilise tunni õppekavale. Veebikeskkonnas on koolituse läbimise kiirus aga individuaalne.
Koolitus on saadaval 24/7 ehk telli ja läbi siis kui ise soovid.
Veebipõhine tööohutuskoolitus - Koolitusveeb.ee

Töötervishoiu ja tööohutuse (24 ak t) koolitus

Hind119 €
Loe edasi

Video töötervishoiu ja tööohutuse koolituse läbimise kohta:

5 LIHTSAT SAMMU TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSKOOLITUSE TUNNISTUSE SAAMISEKS

  • Registreeri kasutajaks
  • Vormista tellimus
  • Maksa ülekandega või läbi pangalingi
  • Läbi koolitus
  • Prindi tunnistus või saada e-mailile

See kõik saadaval 24/7

TAGATUD KVALITEET

Koolitusveeb OÜ poolt pakutava töötervishoiu ja -ohutusalase koolituse vastavus: 

 

Koolitusveeb OÜ veebipõhine koolitus on vastavuses Eesti Vabariigi seadusandlusega ning tunnustatud EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI poolt.

Tutvu ka meie tööohutuskoolituste kvaliteedi tagamise alustega SIIT.

KVALITEEDIGARANTII

Kui koolitus ei sobi, tagastame esmatellijale 100% koolituse maksumuse. Loe lisaks SIIT.

Soovid koolitust tellida?

Registreeri kasutajaks

Registreeri

Tekkis küsimus?

Võta meiega ühendust

KONTAKT
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Nõustun Kasutustingimused