Tõhus töökeskkonnavoliniku koolitus tööohutuse tagamiseks!

Tõhus töökeskkonnavoliniku koolitus tööohutuse tagamiseks!

Sissejuhatus

Töötervishoid ja tööohutus on valdkonnad, mis puudutavad otseselt iga organisatsiooni igapäevast toimimist. Hästi korraldatud töökeskkond tagab töötajate tervise säilimise, tõstab töömotivatsiooni ning vähendab tööõnnetuste riski. Üheks võtmekomponendiks ohutu ja tervisliku töökeskkonna loomisel on hästi läbimõeldud töökeskkonnavoliniku koolitus, mis annab vastutavatele isikutele – või tulevastele töökeskkonnavolinikele – põhjalikud teadmised riskide ennetamiseks ja leevendamiseks.

Tööohutuse alased koolitused on tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas üha olulisemad. Seadusest tulenevad kohustused, rahvusvahelised ohutusstandardid ning tööjõu turvalisuse tagamise nõuded on viinud selleni, et tööandjad teevad järjest enam jõupingutusi töökeskkonna ohutuse tagamiseks. Töökeskkonnavoliniku koolitus on loodud just selliste spetsialistide ettevalmistamiseks.

 

Loe veel: KUIDAS TÖÖKESKKONNAVOLINIKU KOOLITUS MÕJUTAB ETTEVÕTTE EDU?

 

Mis on töökeskkonnavoliniku koolitus?

Töökeskkonnavoliniku koolitus on põhjalik õppeprogramm, kus antakse edasi kõik vajalikud teadmised, et:

  1. Mõista seadusandlust: Õppida tundma töötervishoiu ja tööohutuse seadusi ning nõudeid, mis reguleerivad töökeskkonna riskide hindamist ja ohutusmeetmete rakendamist.
  2. Tuvastada ohutegureid: Tuvastada ja hinnata tööprotsessides peituvaid riske, et ennetada võimalikke tööõnnetusi ja tervisekahjustusi.
  3. Luua turvalised töötingimused: Rakendada praktikas erinevaid meetmeid (nt isikukaitsevahendid, ohutussildid, tehnoloogilised lahendused), mis tagavad maksimaalse ohutuse.
  4. Koostada riskianalüüse: Läbi viia süsteemne riskianalüüs, mille põhjal saab teha parendusettepanekuid ja luua toimiv ohutusplaan.
  5. Juhtida töökeskkonnaprotsesse: Olla eestvedaja tööohutuse küsimustes, tagada pidev järelevalve ning tõsta ettevõtte töötajate teadlikkust ohutusnõuetest.
  6. Teha tulemuslikku ennetustööd: Koolituse läbinud töökeskkonnavolinik oskab valida sobivaid ennetusmeetmeid, korraldada ohutusalaseid koolitusi ning tagada, et kogu organisatsioon toimiks ühtse ohutuskultuuri põhimõttel.

 

Kellele töökeskkonnavoliniku koolitus on suunatud?

  • Personali- ja administratiivjuhid: Vastutavad üldjuhul personalipoliitika ja töökeskkonna eest, seega on oluline teada, kuidas luua organisatsiooni tasandil turvalisi tingimusi.
  • Juhid ja juhatuse liikmed: Vastutavad strateegiliste otsuste eest, mis mõjutavad kogu ettevõtte töökeskkonda ja seadusandlikku vastavust.
  • Töökeskkonna spetsialistid ja töökeskkonnavolinikud: Koolitus täiendab juba olemasolevat kompetentsi ning hoiab neid kursis viimaste muudatustega seadusandluses.
  • Töödejuhatajad ja meeskonnajuhid: Vastutavad otseselt oma alluvate tööohutuse eest ning vajavad seetõttu häid baasteadmisi riskide ennetamisest.

 

Koolituse sisu põhjalikum ülevaade

  1. Töötervishoiu ja tööohutuse alused: Tutvustatakse valdkonna olulisemaid seaduseid ja määrusi, selgitatakse tööandja ja töötaja vastastikuseid kohustusi.
  2. Riskide hindamine: Õpetatakse tuvastama erinevaid ohutegureid (nt kemikaalid, füüsikalised tegurid, töövahendid) ning hindama nende mõju töötajate tervisele.
  3. Praktilised ennetusmeetmed: Antakse ülevaade erinevatest meetoditest, millega saab vähendada tööõnnetuste ja kutsehaiguste riski (näiteks ergonoomiliste lahenduste kasutuselevõtt või teadlik ohutuskäitumine).
  4. Tööohutusalane dokumentatsioon: Selgitatakse, milliseid dokumente on vaja koostada ja millised on nõuded nende vormistamisele (nt riskianalüüs, ohutusjuhendid, tegevuskavad).
  5. Ohutusmärgistus ja -signalisatsioon: Tutvustatakse ohutussiltide, põrandamärgistuse ning helisignaalide kasutust, et töökeskkond oleks üheselt ja selgelt arusaadav.
  6. Ergonoomia ja töökorraldus: Õpetatakse hindama töökeskkonna sobivust töötajate individuaalsete vajadustega, et vähendada lihas- ja skeletisüsteemi koormusi.
  7. Esmaabi alused: Tutvustatakse kiirete esmaabivõtete põhialuseid, mis on olulised igas töökeskkonnas, kuid eriti tootmises või kõrgendatud riskiga kohtades.
  8. Psühhosotsiaalsed riskid: Räägitakse stressi, läbipõlemise ja muude vaimse tervisega seotud probleemide ennetamisest, mis on üha aktuaalsem teema.
  9. Praktilised õppekäigud ja auditid: Korraldatakse ettevõttesiseseid ohutusauditeid, mille käigus hinnatakse reaalset töökeskkonda ja pakutakse välja parendussoovitusi.

 

Miks investeerida töökeskkonnavoliniku koolitusse?

  1. Vastavus seadustele: Eesti Vabariigi töötervishoiu ja tööohutuse seaduse kohaselt on tööandjad kohustatud tagama ohutu töökeskkonna, milleks on vajalik pädevate spetsialistide olemasolu.
  2. Töötajate rahulolu: Turvaline töökeskkond tõstab töötajate töötahet ja -motivatsiooni ning vähendab tööjõu voolavust.
  3. Majanduslik kasu: Väiksem õnnetusjuhtumite ja kutsehaiguste arv vähendab sotsiaalmaksu ja hüvitiste kulusid.
  4. Ettevõtte maine: Ohutus- ja tervisekeskne kultuur on paljudele töötajatele üha olulisem, meelitades ligi kvalifitseeritud spetsialiste.
  5. Tervislik töökliima: Koolituse läbinud töökeskkonnavolinikud aitavad luua keskkonda, kus nii füüsiline kui vaimne heaolu on tagatud.

 

Kokkuvõte

Töökeskkonnavoliniku koolitus on hädavajalik neile, kes vastutavad töötervishoiu ja tööohutuse eest või soovivad oma pädevust selles valdkonnas oluliselt tõsta. Koolituse käigus saadavad teadmised ja oskused on äärmiselt tähtsad, et tagada organisatsioonis turvaline töökeskkond, mis täidab seadusandlikud nõuded ning samas toetab töötahelist ja -motivatsioonilist kultuuri.

Kui oled personalijuht, ettevõtte juht või lihtsalt inimene, kellele läheb korda nii enda kui kolleegide heaolu, siis on töökeskkonnavoliniku koolitus väärt investeering. Läbi süstemaatilise ennetustöö ja riskianalüüsi oskad sa märgata potentsiaalseid ohte juba eos ning pakkuda välja lahendusi, kuidas luua turvaline ja meeldiv töökeskkond kõigile.

Ära jäta oma organisatsiooni juhuse hooleks – hoolitse selle eest, et töökeskkonnavoliniku koolitus oleks järgmine loogiline samm ohutu ja tervisliku töökultuuri tagamisel!

 

Loe lisaks: TÖÖOHUTUSE KOOLITUS TURVALISEKS TÖÖELUKS

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS

TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSE E- KOOLITUS ➤TÖÖKESKKONNAVOLINIKU ja ➤TÖÖKESKKONNANÕUKOGU LIIKME esmane koolitus. Veebipõhine koolitus vastab 24 akadeemilise tunni õppekavale. Veebikeskkonnas on koolituse läbimise kiirus aga individuaalne.
Koolitus on saadaval 24/7 ehk telli ja läbi siis kui ise soovid.
Veebipõhine tööohutuskoolitus - Koolitusveeb.ee

Töötervishoiu ja tööohutuse (24 ak t) koolitus

Hind119 €
Loe edasi

Video töötervishoiu ja tööohutuse koolituse läbimise kohta:

5 LIHTSAT SAMMU TÖÖTERVISHOIU ja TÖÖOHUTUSKOOLITUSE TUNNISTUSE SAAMISEKS

  • Registreeri kasutajaks
  • Vormista tellimus
  • Maksa ülekandega või läbi pangalingi
  • Läbi koolitus
  • Prindi tunnistus või saada e-mailile

See kõik saadaval 24/7

TAGATUD KVALITEET

Koolitusveeb OÜ poolt pakutava töötervishoiu ja -ohutusalase koolituse vastavus: 

 

Koolitusveeb OÜ veebipõhine koolitus on vastavuses Eesti Vabariigi seadusandlusega ning tunnustatud EESTI HARIDUSE KVALITEEDIAGENTUURI poolt.

Tutvu ka meie tööohutuskoolituste kvaliteedi tagamise alustega SIIT.

KVALITEEDIGARANTII

Kui koolitus ei sobi, tagastame esmatellijale 100% koolituse maksumuse. Loe lisaks SIIT.

Soovid koolitust tellida?

Registreeri kasutajaks

Registreeri

Tekkis küsimus?

Võta meiega ühendust

KONTAKT
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Nõustun Kasutustingimused